Twitter je v češtině

TwitterOd včerejšího podvečera se sociální síť Twitter může pyšnit dalšími jazykovými verzemi, přičemž by vás mohla zajímat především ta česká. Ano, Twitter je v češtině.

Podle některý tak padla největší bariéra bránící masovějšímu rozšíření Twitteru v České republice.

Ne zcela s tímto názorem souhlasím, protože rozhraní Twitteru je mega jednoduché a těch pár anglických výrazů nemohlo odradit mnoho potenciálních zájemců o tuto službu. Přeci jen si vzpomeňme na „složitost“ Facebooku a pak ji srovnejme s Twitterem.

Je pravda, že Facebook zaznamenal po spuštění české verze nárůst v používatelnosti a tak může existovat předpoklad, že u Twitteru to bude obdobné.

Domnívám se však, že ten nárůst nebude tak výrazný jako u Facebooku, který uživatelům přináší více zábavy a kde kontakt s přáteli je o něco bližší. Filozofie Twitteru je jinačí a poměrně jasně ji definuje (nebo omezuje – záleží na úhlu pohledu) omezení ve formě 140 znaků na příspěvek.

Pokud jde o budoucnost, tak Twitter rozhodně poroste – minimálně jakýmsi organickým způsobem a bude se stávat důležitou součástí marketingových komunikačních nástrojů českých firem. Jako ve většině případů pak bude platit, že „early adopters“ (tedy ti, co ho začli používat mezi prvními – a ta možnost na „českém“ Twitteru stále ještě je) budou mít náskok před ostatní váhající konkurencí.

Zbývá se zamyslet, jestli takovou společností s náskokem chce být i ta vaše společnost.

 

 

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.
Tags :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top