Proč by i menší firmy měly využívat sociální sítě?

Sociální sítěBýt majitelem menší firmy a nebo přímo „osamělým“ živnostníkem není žádný med. Hlavně z časového hlediska. Musíte s sami zajišťovat zakázky, starat se o ně a když už máte večer chvíli klidu, tak stejně trávíte čas papírováním, vyřizováním emailů a dalšími aktivitami, na které se přes den nedostalo. A přeci byste si měli najít i čas na to, abyste svoje podnikání propagovali i na sociálních sítích. Což je v českých podmínkách zatím stále ještě především Facebook.

Jistě se zeptáte: „A proč?“

Zkusím vám na to dát krátkou odpověď.

Získáte nové zákazníky.

Dobře, uznávám, že je možná až příliš krátká a tak ji trochu rozvedu.

Tím, že pro svoji firmu založíte na Facebooku firemní stránku, získáváte nástroj ke komunikaci s vašimi zákazníky. Prostor, kde můžete komunikovat svoje nabídky lidem, kteří se zajímají o vaše produkty nebo služby.

Jak to? Protože statusy vaší stránky budou odebírat pouze ti lidé, kteří o ně aktivně požádají = kliknou na tlačíko „like“ a stanou se tak vašimi fanoušky (řečeno terminologií Facebooku).

A tím, že nebudete zveřejňovat jen vaše obchodní nebo marketingové zprávy, ale také i další novinky z vašeho oboru, tak si budujete určitou autoritu ve vašem oboru a vztah s fanoušky = budoucími platícími zákazníky.

Čím víc je vašich fanoušků a čím zajímavější je obsah, který s nimi sdílíte, tím více se můžete dočkat rozšiřování vaší sítě o další fanoušky. Je to jako koule, na kterou se nabaluje víc a víc potenciálních zákazníků, které můžete oslovit.

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top