Případová studie: Whopper Sacrifice. Máte raději burger nebo své přátele? [video]

Burger KingSami jistě uznáte, že občas není vůbec na škodu se podívat na reklamní kampaně, které sklidily úspěch. Vždyť kdo by nechtěl, aby jeho kampaň byla úspěšná a všimli si ji nejen zákazníci, ale i jiná média? A kdo ví, zda se tam nenajde i nějaký kousek inspirace pro to, co zrovna vy chystáte?

Říkám si, že by to nemusel být špatný nápad na nepravidelný seriál zde na blogu. Jsem rád, že souhlasíte.

Tu čest být v jeho prvním dílu má Burger King. Nepátrejte po tom, proč :) Prostě proto :)

V roce 2009 jeho agentura udělala facebookovou aplikaci, která fanouškům Burger Kingu umožňovala získat kupón na burger Whopper výměnou za vymazaní 10 lidí ze seznamu přátel.

Odvážný krok, řekli byste možná.

Kdo by měnil burger za smazání kamaráda na Facebooku? A ne jedno, ale rovnu deseti?! A to i když jde o Whopper?

Jenže… Tato myšlenka se uchytila a za necelý týden fanoušci Burger Kingu smazali přes 230 tisíc svých facebookových přátel! Nečekaný úspěch kampaně byl komentován i celostátními americkými médii jako například National Post, The New York Times, Fox News, The Huffington Post…

Kampaň se ale nakonec nesetkala s pochopením ze strany samotného Facebooku. Ten ji po několika dnech zastavil s poměrně divným odvoláním se na ochranou soukromí uživatelů – více viz v tomto článku: http://techcrunch.com/2009/01/14/facebook-blows-a-whopper-of-an-opportunity/

Za to ohromné zviditelnění, které to Burger Kingu přineslo, to ale zcela jistě stálo.

A na závěr je tu to v titulku slíbené video, které celou kampaň shrnuje:

A do čeho kreativního se pustíte vy?

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top