Linkedin: Co je víc? Doporučení nebo ohodnocení dovednosti? A jaký je mezi nimi rozdíl?

Často se mně účastníci mých školení o Linkedin ptají, jaký je rozdíl mezi doporučením a dovednostmi, které dostávají od dalších uživatelů této sociální sítě. A ruku v ruce s tím jde druhá otázka – zda mají nějaký smysl.

Doporučení vs. dovednost na Linkedin. Čím se liší?

Nejprve si asi pojďme ukázat, jak ve vašem profilu může takové doporučení (v anglické verzi Linkedin „recommendation“) vypadat:

doporučení linkedin

Takto může vypadat doporučení ve vašem profilu na Linkedin

Jak vidíte, jedná se o slovní zhodnocení spolupráce s daným člověkem. Takové doporučení může dát jeho klient, obchodní partner a nebo i kolega. Vy pak vždy vidíte, v jaké pozici autor doporučení vůči adresátovi je a nebo byl. Doporučení vám jeden člověk může dát jen jedno. A nebojte, když se vám doporučení nebude líbit, tak jej nemusíte schvalovat ke zveřejnění ;)

Dovednost (v anglické verzi Linkedin „endorsement“) je něco trochu jiného. Na Linkedin se tak označuje fakt, že jste v určitém oboru fakt dobrý/dobrá. Označit vás za dobrého v některých dovednostech může jeden člověk vícekrát. Respektive, vždy v jedné dovednosti jen jednou, ale počet takových dovedností je neomezený. Jednotlivá ohodnocení vašich dovedností se postupně sčítají a tak u některých můžete mít skóre i přes 99 (Linkedin nezobrazuje u dovedností vyšší čísla). Seznam dovedností, ve kterých jste dobří, může vypadat například takto:

dovednosti linkedin

Takto může vypadat výpis dovedností ve vašem profilu na Linkedin

Jaký je význam doporučení a dovedností na vašem Linkedin profilu?

Domnívám se, že jej sami vidíte. Ano, je to zdůraznění toho, že svou práci děláte dobře a vaši kolegové nebo obchodní partneři s vámi rádi spolupracují. Toho, že svému oboru rozumíte a dokážete v něm vystupovat jako odborník či autorita.

To dá návštěvníkovi vašeho profilu na Linkedin mnohem lepší přehled o vašem potenciálu než to, co všechno si o sobě napíšete do profilu.

Co je víc? Doporučení nebo dovednost?

V odpovědi na tuto otázku se mohou názory lišit. Ten můj je, že doporučení je důležitější. Mám pro takové tvrzení dva důvody:

  1. Doporučení je slovní zhodnocení vaší činnosti. Umožňuje tak autorovi mnohem hlouběji popsat rozsah spolupráce/práce a váš osobní přínos. V čem jste projektu pomohli a jak jste k němu přistoupili. To pouhé „opluskování“ dovednosti nemůže říci ani náhodou.
  2. Linkedin nabízí možnost „opluskovat“ (= dát ohodnocení) dovednost některého z vašich kontaktů poměrně často. Ale není už tak dobrý, aby vám vybral tu správnou dovednost vzhledem k typu vaší spolupráce s daným člověkem. A tak se například mně poměrně často stává, že mě někdo „opluskuje“ dovednost „mobilní zařízení“, ačkoli v tomto oboru již několik let nepůsobím a s autorem hodnocení jsme nikdy ohledně mobilních telefonů nic neřešili.

Z těchto důvodu mám doporučení za důvěryhodnější hodnocení.

A jak to vidíte vy? Používáte na Linkedin doporučení nebo ohodnocení dovedností?

 

Přinesl vám tento článek užitečné informace související se sociální sítí Linkedin? Prozradím vám další! Přijďte na mé školení „Ovládněte Linkedin“, které se koná 1. října 2014 v Praze!

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.
Tags :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top