Jednoduchý tip na úpravu statusu na Facebooku

Před několika dny jsem se potkal s klientem a během našeho povídání a práce s jeho Facebookovým profilem jsme se dostali k tématu úpravy statusu, když sdílíte obsah například z vaší webové prezentace na Facebooku. Překvapení v jeho očích bylo nehrané a jak se mi svěřil, ačkoli patří mezi dlouhodobé uživatele Facebooku, tak o této možnosti neměl ani potuchy. Mnoho z vás tento „fígl“ bude znát, věřím však, že pro ostatní to bude užitečný článek.

V okamžiku, kdy chcete na Facebooku publikovat odkaz na článek, co vás zaujal, se vám po vložení linku načte titulek odkazované článku, několik slov z úvodu článku a obrázek (pokud ho článek obsahuje). Může to vypadat například takto:

Úprava statusu na Facebooku

O tom, že můžete (ale nemusíte) smazat odkaz v textové části statusu a přesto bude status stále odkazovat na vámi vybraný článek snad víte. Pokud ne, tak už víte.

Co bylo ale pro klienta novinkou, byl fakt, že je možné měnit titulek odkazovaného článku a úvodní slova k článku. Samozřejmě, že jen v rámci vašeho odkazu na Facebooku (v samotném článku na jeho původní stránce se nic nemění).

Jak to udělat?

Stačí myší kliknout do oblastí titulku nebo úvodního textu a můžete začít upravovat dle svého uvážení.

Na následujících dvou obrázcích je to názorně vidět.

Úprava statusu na Facebooku

Úprava titulku odkazovaného článku

Úprava statusu na Facebooku

Editace úvodního textu k odkazovanému článku

Znali jste tuto možnost?

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.
Tags :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top