Jak nainstalovat měřící kód Google Analytics na vaše stránky

Není to tak dávno, co jsem zde na blogu zveřejnil článek „Proč a jak sledovat statistiky webových stránek?“. Věřím, že po jeho přečtení si uvědomujete, jak je pro vás, jakožto pro majitele internetových stránek, důležité sledovat data související s návštěvami vašeho webu. Ve zmíněném článku jsem psal o nejkvalitnějším měřícím nástroji zdarma – Google Analytics. Pojďme se nyní podívat na to, jak jej lze na vaše stránky přidat. Uvidíte, jak je to snadné!

Prvním krokem pro instalaci kódu Google Analytics je zajistit, abyste měli přístup k editaci html kódu vaší stránky. V případě, že používáte na vašich stránkách některý z redakčních systémů, pak si ověřte, zda nemá sekci, kde se zadává kód Google Analytics v něm a bez nutnosti editovat html kód – v tom případě je implementace kódu snazší.

Pokud se ale obáváte toho, že na stránkách můžete „něco“ rozbít svým zásahem, pověřte následujícími kroky vašeho admistrátora, popřípadě tvůrce či dodavatele vašich webových stránek. Pro ně to bude znamenat snadnou záležitost.

Následujícím krokem je získání vašeho měřícího kódu ze systému Google Analytics.

Přihlašte se do vašeho účtu v Google Analytics a klikněte na tlačítko „Admin“ v pravém horním rohu. Následně vyberte v sekci „Account“ položku „Create new account“. Malá poznámka: v Google Analytics můžete sledovat statistiky více vámi provozovaných webových stránek, proto se v tomto kroku můžete dostat do situace, kdy musíte vybrat příslušné položky v sekcích „Account“ a „Property“. Pro účely tohoto článku předpokládejme, že provozujete a chcete sledovat statistiky jen jedné vaší stránky.

Jak nainstalovat měřící kód Google Analytics na vaše stránky

Na stránce, která se vám otevře po výběru „Create new account“ můžete ponechat zaškrtnutou volbu „Universal Analytics“, což je připravovaná nová verze tohoto stastistického nástroje (aktuálně již dlouhou dobu ve velmi kvalitní beta verzi) a nebo můžete zvolit variantu „Classic Analytics“. Doporučuji ponechat volbu „Universal Analytics“ – poskytne vám více dat, jak je ostatně vidět z obrázku.

Vyplňte název účtu, název vaších internetové stránky a její URL (adresu) a nezapomeňte také správně zvolit časové pásmo, ve kterém primárně podnikáte. Bude to mít vliv na vyhodnocování vašich statistik. Následující „Data Sharing Settings“ pak zaškrtněte dle svého vlastního uvážení a pocitu bezpečí. Osobně se nedomnívám, že při anonymním sdílení dat z Google Analytics by vám mělo hrozit nějaké větší nebezpečí.

V dalším kroku odsouhlasíte podmínky používání a pak se vám již ukáže stránka, kde naleznete váš měřící kód.

Jak nainstalovat měřící kód Google Analytics na vaše stránky

Tento kód vložíte na správné místo ve vašem html kódu (pokud tedy nemáte ve vašem redakčním systému sekci, která se o toto postará – viz výše). Tím správným místem je oblast před tagem </head>. Nezapomeňte měřící kód vložit na každou stránku, kterou chcete měřit! Což by v drtivé většině připadů měly být všechny stránky vašeho webu.

A máme hotovo!

Nyní se už můžete začít kochat čísly a daty, která se začnou objevovat ve vašem přehledu v Google Analytics. Díky nim budete schopní lépe pochopit, odkud na váš web návštěvníci chodí, jak se na něm chovají a najít případně místa a stránky, které by bylo dobré vylepšit, aby vám váš web generoval vyšší a vyšší zisky.

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.

1 komentář k článku Jak nainstalovat měřící kód Google Analytics na vaše stránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top