Jak fungují hashtagy na Facebooku – infografika

FacebookDnešní článek navazuje na o několik týdnů staršího předchůdce nazvaného Hashtagy dorazily na Facebook. Dámy a pánové z PiJnz týmu zveřejnili infografiku, která shrnuje proč a jak používat hashtagy v prostředí Facebooku.

Facebook a hashtagy

Pokud vám angličtina dělá potíže, tak vás nejen odkáži na výše zmíněný můj článek, ale prozradím vám i doporučení, které PiJnz ohledně používání hashtagů nabízejí:

  • Nepoužívejte hashtagy v každému statusu
  • Hashtagy musí být jednoslovné
  • Nezáleží na velikosti písmen
  • Před tím, než použijete hashtag, prozkoumejte Facebook, abyste věděli, že bude pro vaše účely fungovat
  • Povzbuzujte své fanoušky, aby své statusy psali jako veřejné – zvýšíte si tak dosah vašeho hashtagu

Jak jste na tom vy a hashtagy na Facebooku? Používáte je? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Aktualizováno 27.9.2013. V diskuzích na Linkedin se objevil odkaz na tento článek Facebook hashtags said to have zero viral impact, který přináší poměrně zajímavý pohled na praktické zkušenosti s používáním hashtagů na Facebooku. Doporučil bych každému správci FB stránky, aby si hashtagy v několika statusech vyzkoušel a sám si tak ověřil, jak fungují zrovna na jeho téma a jeho cílovou skupinu. Hashtagy jsou na Facebooku stále poměrně novou záležitostí a tak je potřeba, aby se „usadily“, aby mohly být prakticky využitelné jako jsou například na Twitteru.

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top