Jak a proč vložit status z Facebooku do vašich www stránek?

Není to tak dávno, co Facebook umožnil vkládání statusů do www stránek podobně jako už dávno například Twitter. Pro ty, kteří tuto zprávu nezachytili a nebo stále nevědí jak na to, je tu dnešní článek.

Jak vložit status z Facebooku do www stránek?

U statusu, který chcete vložit na vaši www stránku nebo blog, si najeďte na šipku v pravém horním rohu a z menu vyberte položku „embed post“.

Jak vložit status z Facebooku do vašich www stránek

Následně se vám zobrazí toto okno, kde vidíte jednak HTML kód, který máte vložit na místo v kódu vaší stránky, kde chcete zobrazit váš status a jednak i podobu statusu – viz následující obrázek.

facebook_embed2

No a ve finále vypadá vložený status na vašich www stránkách takto:

Jak vidíte, návštěvníci vašich stránek mohou status „lajkovat“, komentovat nebo sdílet – tyto základní funkčnosti sociální sítě Facebook zůstávají zachovány.

A proč byste to vlastně měli dělat?

1. Je to jednoduchý a účinný způsob, jak sdílet statusy z Facebooku se čtenáři vašeho webu. Mnohem uživatelsky přívětivější než umístění odkazu na status. To by vypadalo takto: https://www.facebook.com/petr.slavik.9026/posts/10152199665176562. Uznáte sami, že vložený status vypadá lépe, že?

2. Zvyšujete tak zapojení čtenářů webu do vašich aktivit na Facebooku. Jak jsem psal o pár řádek výše, čtenáři mohou komentovat, sdílet a dávat „líbí se mi“ rovnou z vašeho webu bez toho, aby museli vyhledávat vaši facebookovou stránku. Ruku na srdce – dobrovolně to dělá málo lidí. Tak proč jim to neulehčit?

3. Třetí důvod jsem v podstatě už poodhalil. Ano, získáte tak více fanoušků na Facebooku a to těch, o které vám především jde! Tedy těch, co znají vaší firmu, pravděpodobně patří do vaší cílové skupiny (jak jinak by se dostali na váš web a zajímali se o to, co tam píšete?) a kteří se velmi pravděpodobně budou zapojovat do dění na vaší facebookové stránce.

P.S. Jak jste si asi všimli z vkládaného statusu, tak možnost vkládat statusy na web nově nabízí i Google+ :)

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.
Tags :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top