Hashtagy dorazily na Facebook

HashtagVčera proběhla na Facebooku poměrně dlouho očekávaná událost – byly aktivovány hashtagy! Pro uživatele Twitteru, Google+ či dalších sítí jsou hashtagy již známá věc, ale pojďme si je představit v prostředí Facebooku.

Pro ty, co nevědí, co je hashtag, tak jde o označení důležitého nebo tématického slova ve vaší komunikaci na většině sociálních sítí. Takové slovo je začíná znakem # a v realitě to tedy může vypadat takto: Povoďnové nebezpečí pominulo. #zpravadne. Nebo může být hashtag zahrnutý přímo do věty: #Bohemians se vrací do první ligy! Další užití může vypadat například takto: Dnes #sleva 15% na všechny travní sekačky v naší nabídce!

V této chvíli nemají hashtagy zapnuté všichni uživatelé. Zpřístupnění této funkčnosti probíhá postupně a zatím ani já je aktivní nemám. Jak by ale řekl klasik: „Dávám tomu den, maximálně dva.“

Doufám ;)

Jak hashtagy na Facebooku používat?

Ať už hashtagy v tuto chvíli můžete používat nebo si spolu se mnou ještě chvilku počkáte, můžeme si představit pár tipů na to, jak s nimi pracovat.

Rozhodně je začněte používat už nyní ve vašich důležitých statusech. Uživatelům, kteří již mají hashtagy aktivní, se ukáží jako klikatelné linky.

Zkuste používat hashtagy, které jsou pro váš obor nebo trh typické.

Každý hashtag má svoji specifickou URL a vy na něj tak můžete směrovat návštěvníky, abyste podpořili konverzaci na téma dané hashtagem.

Hashtagy je samozřejmě možné také vyhledávat ve vyhledávacím formuláři. To lze využít pro hledání diskuzí a témat z vašeho oboru, kde se můžete aktivně zapojit a podpořit budování své značky. Samozřejmě, že tak lze najít i možné přátele, fanoušky a nebo příbuzné stránky.

A právě poslední bod představuje asi ten nejhlavnější důvod, proč tuto novinky na Facebooku používat. Protože nejen vy můžete hledat podle hashtagů, ale hlavně – jiní uživatelé Facebooku mohou podle hashtagu nalézt vás!

Tak co, začnete na Facebooku „hashtagovat“?

Aktualizace 14.6.2013, 8:08 hod. Vypadá to, že můj odhad „Dávám tomu den, maximálně dva“ byl správný – hashtagy už na mém FB profilu fungují.

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.

Počet komentářů: 2

 1. Dobrý den,
  používám Facebook jen z mobilního telefonu (Android), a hashtagy se mi jako linky nezobrazují.
  Je možné, že tuto funkčnost stále nemám aktivní, nebo ji jen Facebook nepřidal do mobilního klienta?

  Odpovědět
  • Petr Slavík says:

   Dobrý den, Jarku, je celkem možné, že to ještě není přidané do mobilního klienta. Ale sám nepoužívám nejnovější verzi androidí aplikace, takže to 100% potvrdit nemohu.

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top