Co je nového na Linkedin

Školení "Ovládněte Linkedin"Ten, kdo se pohybuje v prostředí sociálních sítí se musí přizpůsobit faktu, že se jejich prostředí neustále vyvíjí a nabízí nové funkce. Samozřejmě, že i profesní sociální síť Linkedin jde ruku v ruce s tímto trendem. V tomto článku vám představím novinky, které si Linkedin přichystal pro své uživatele v závěru roku 2014 a na počátku roku 2015.

Vylepšené hledání podle jména

Pro ty z nás, kteří jsou občas schopni zapomenout, jak se jmenoval ten člověk , kterého potkali a který s sebou neměl vizitku, Linkedin vylepšil vyhledávání uživatelů podle jména.

Jak je vidět na následujícím screenshotu, při zadání počátečních písmen slova „Pavol“ vám Linkedin nabídne možné alternativy jmen pro případ, že byste se překlepli. Zkoušel jsem to se jménem „Petr“ a doufal v nabídku několik „Peterů“, ale to mi Linkedin zatím nenabízí. Jako vždy půjde primárně o to, že danou funkčnost podporuje pro angličtinu a na další jazyky dojde pravděpodobně později. Nicméne, zkusit štěstí samozřejmě můžete.

Linkedin - hledání podle jména

 

Dobrovolníci, hlaste se!

Dobrovolnická práce je ve světě velmi oceňovaná a i mnozí čeští zaměstnavatelé ji začínají (konečně) brát na vědomí, podporovat a vážit si jí.

To je o důvod víc, proč byste o takových aktivitách měli dát na Linkedin vědět.

Pokud se nyní podíváte do svého profilu, tak byste mohli vidět následující pobídku. I s patřičným zdůvodněním.

Linkedin - dobrovolnictví

Doporučuji ji využít a pokud jste vykonávali nějakou dobrovolnickou práci, tak ji zahrnout do vašeho profilu na Linkedin.

Na podobném místě se vám v profilu budou objevovat i další nepovinné položky, které mohou být součástí vaší stránky na Linkedin, jako například certifikace, vzdělání a podobně. Účelem je vás popíchnout k tomu, abyste měli svůj profil co možná nejkompletněji vyplněný.

 

Blogovací platforma Linkedin se rozšiřuje mezi další uživatele

Tu má zatím zpřístupněnou jen menšina českých uživatelů Linkedin. V uplynulém roce ji Linkedin zpřístupnil pro všechny uživatele z USA a v tuto chvíli se Linkedin zaměřuje na to, aby blogovací platforma byla přístupná všem jeho uživatelům z anglicky mluvících zemí. Těch je zhruba 230 milionů. Na zbylých cca 100 milionů z neanglicky mluvících zemí se dostane následně. Takže většina českých uživatelů se ještě musí obrnit trpělivostí.

Mimochodem, na blogovací platformě Linkedin bylo již uveřejněno tempem 40 000 příspěvků týdně celkem přes milion článků. Jsem si celkem jistý, že to v ústředí Linkedin patřičně oslavili :)

 

Prohledejte články na blogovací platformě Linkedin

V souvislosti s blogovací platformou je tu další novinka. Linkedin nyní umožňuje prohledávat i články, které jsou na jeho blogovací platformě uživately napsány. Jak?

Ve vyhledávacím formuláři nahoře každé stránky si zvolte ikonku s logem Linkedin

Linkedin - vyhledávání

A pak zadejte hledaný výraz. Po odeslání dostáváte seznam článků, které onen výraz obsahují

Linkedin - výpis článků

 

Chcete proniknout do tajů profesní sociální sítě Linkedin a využít její potenciál naplno? Přihlaste se na moje školení o Linkedin! Pro další informace, včetně aktuálních termínů, jděte na tuto stránku.

The following two tabs change content below.

Petr Slavík

Máte webové stránky či eshop a chcete na nich mít více návštěvníků nebo platících zákazníků? Napište mi na petr.slavik@blueweb.cz nebo rovnou zavolejte na 603 720 806 a společně se podíváme, jak dosáhnout vašeho cíle. Věnuji se online marketingu. Stejně jako vás i mě zajímá výkon internetových stránek. Vím, jak vám pomoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top